Jak otrzymać refundację na pieluchomajtki?

Za pomocą dopasowanych pieluchomajtek codzienny komfort osób z nietrzymaniem moczu jest znacznie wyższy. Na wyroby chłonne przysługuje dofinansowanie NFZ. Jak można je otrzymać?

Kto może uzyskać refundację na pieluchomajtki?

Osobom, które mają ubezpieczenie NFZ, przysługuje refundacja na wyroby medyczne, między innymi wyroby chłonne, w tym na pieluchomajtki, pieluchy i wkłady anatomiczne, majtki chłonne, podkłady.

Dostępna refundacja NFZ pozwala na zakup potrzebnych wyrobów dla osób z nietrzymaniem moczu w niższych cenach – wysokość dofinansowania wynosi 100% lub 70% zależnie od wskazań.

Ile wynosi refundacja NFZ na wyroby chłonne?

Pacjenci i ich opiekunowie, którzy chcą otrzymać dofinansowanie na wyroby chłonne, mogą otrzymać je w wysokości 70% lub 100%. Refundacja na pieluchomajtki jest zależna od wskazań.

Refundacja z kodem P100 jest przeznaczona dla osób z chorobami nowotworowymi powodującymi nietrzymanie moczu lub stolca. Wysokość refundacji to 100%.

Refundacja z kodem P101 odnosi się do neurogennego albo nieneurogennego nietrzymania moczu lub stolca, między innymi przy wadach i uszkodzeniach układu nerwowego, dolnych dróg moczowych, układu pokarmowego, a także u pacjentów z głębokim upośledzeniem umysłowym, otępieniem. Wysokość refundacji to 70%.

Jak uzyskać zlecenie na pieluchomajtki?

Aby zakupić pieluchomajtki z dofinansowaniem, konieczne jest otrzymanie zlecenia od lekarza. Jak juzyskac refundacje kod P101 lub P100? W pierwszej kolejności należy skontaktować się z lekarzem, pielęgniarką lub inną osobą uprawnioną do wystawienia zlecenia. Refundację możesz zrealizować przez internet za pośrednictwem https://ortomedico.pl/pieluchomajtki/.

Po jego uzyskaniu nie jest już konieczne weryfikowanie zlecenia w oddziale wojewódzkim NFZ – od początku 2020 roku zlecenia mogą być potwierdzane również przez internet, co znacznie ułatwia zakup wyrobów medycznych.

Z uzyskanym zleceniem można udać się do apteki lub sklepu prowadzącego sprzedaż wyrobów medycznych lub zakupić je przez internet.

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *